Zoznámte sa so skrášľujúcou rukolou

.

Rukola je u nás pomerne novou surovinou. Pred takými desiatimi rokmi ste sa s ňou stretli len v drahších reštauráciách a nepatrila ani medzi bežný sortiment v obchodoch. Dnes je to presne naopak. Túto listovú zeleninu nájdeme aj v malých predajniach na dedinách. To je však len dobre, pretože ide o veľmi zdravú potravinu. Minerály a vitamíny, ale nie sú jediné čo v nej nájdeme. Ide o vyslovene skrášľujúcu zeleninu.

rukola
 
Spomaľuje starnutie
 
Všetka listová zelenina je považovaná za akýsi liek na mladosť. Rukola sa však radí na prvé priečky. Jej pravidelná konzumácia spomaľuje starnutie buniek a tým i celého organizmu. to sa prejavu aj na pokožke celého tela, tvári, či vlasoch. Takže ak chcete byť dlho mladí, určite si túto zeleninu doprajte čo najčastejšie.
 
Výborná na chudnutie
 
Jej horká chuť je spôsobená látkami, ktoré podporujú tvorbu enzýmov v našom tele. Správne trávenie je nevyhnutné pri udržiavaní dokonalej postavy, ale taktiež pri zhadzovaní kilogramov. Navyše neobsahuje takmer žiaden tuk, cholesterol a taktiež cukor. Okrem toho zbavuje telo nadbytočnej tekutiny a pôsobí ako výborný prostriedok na detoxikáciu. Ak teda chudnete, určite jedzte práve túto zeleninu. Jej horkosť zmiernite správnou kombináciou s inými potravinami. Ideálna je napríklad pečená, červená repa, vlašské orechy, alebo opečená mrkva.

.

pizza
 
Svieži a bez kruhov pod očami
 
Látky, ktoré táto zelenina obsahuje taktiež bojujú proti únave. A ako všetci vieme, kruhy pod očami a unavená pokožka nepatria k tým najestetickejším. Rovnaký efekt má však napríklad i ľadový, alebo rímsky šalát.  Takže ak chcete byť stále svieži, jedzte šaláty.

sendvič
 
Zopár užitočných informácií na záver
 
Táto listová zelenina sa radí medzi čeľaď kapustovitých. Je domovinou je Apeninský polostrov. Jednou z veľmi cenených látok pre náš organizmus je chlorofyl. Je zdrojom vápnika, omega 3 a 6 nenasýtených mastných kyselín, draslíku, mangánu, selénu, horčíku, vitamínu C, B, E, i a A.

Zoznámte sa so skrášľujúcou rukolou
4.1 (82.86%)7
.