Kríza vo Venezuele

.

Teraz nové sankcie poškodia jedno odvetvie, ktoré je zodpovedné za viac ako 90% príjmov vlády. Očakáva sa, že v najbližších dňoch sa budú dodržiavať mnohé nedávne zmluvy, no nové dohody s PDVSA sú predmetom obmedzení. Od apríla sa očakáva, že sa začnú sankcie.
Nová fáza venezuelskej krízy začala minulý mesiac, keď Washington uznal opozičného vodcu Juan Guaidóa – ktorý je vodcom Národného zhromaždenia – za oprávnenú hlavu štátu.
Venezuelský kongres, ktorý bol väčšinou zbavený moci vládou, hovorí, že pán Maduro je "uzurpátor". Washington začal otvorenú kampaň s pánom Guaidom, aby vyhnal pána Madúra.

vlajka

Čo sa snaží Washington urobiť?
Biely dom sa snaží robiť ťažkú ​​vec: robiť príjmy z ropy priamo do obyčajných venezuelov a obísť vládu pána Madura, ktorý vlastní väčšinu ropného priemyslu prostredníctvom PDVSA.
Sankcie majú vyvrátiť pána Madúra a viesť k novým voľbám vo Venezuele.
Americký poradca pre národnú bezpečnosť John Bolton hovorí, že Spojené štáty chcú, aby príjmy z ropy dosiahli pána Guaidóho a poskytli svojmu Národnému zhromaždeniu určitú ekonomickú moc v boji proti pánovi Madurovi.
Jedným zo spôsobov, ako to urobiť, je prostredníctvom rafinérií vlastnených spoločnosťou PDVSA so sídlom v Texase prostredníctvom dcérskej spoločnosti Citgo. Pán Bolton sa už stretol s vedúcimi predstaviteľmi spoločnosti Citgo a snažili sa zmeniť svoje vedenie s vedúcimi zamestnancami menovanými Národným zhromaždením pána Guaidóho.

.

Opozícia sa v skutočnosti pokúša vytvoriť paralelnú vládu s pánom Madurovom so svojim kabinetom.
Pán Bolton uviedol, že sankcie zablokujú aktíva PDVSA 7 miliárd dolárov (7,3 miliardy Sk) a viac ako 11 miliárd dolárov v strate príjmov z vývozu v budúcom roku.
V tomto štádiu, s venezuelskou produkciou ropy na spirále smerom dole a krajinou, ktorá čelí vážnemu nedostatku, majú sankcie právomoc "byť kalamitné pre venezuelské financie", hovorí Helima Croft z RBS Capital Markets.
"Olej, ktorý Venezuela v súčasnosti vyváža do USA, bude presmerovaný do iných krajín a predávaný za nižšie ceny.Pre krajiny, ako je Čína a India, bola správa podobná čiernemu pondelku a budú môcť tieto objemy ropy vyzdvihnúť za veľké zľavy , píše venezuelský analytik Paola Rodriguez-Masiu z firmy Rystad Energy.
Dodala, že dopad sankcií bude podstatne nižší, než tie, ktoré predpovedal Washington.

venzula

Venezuela vyváža do USA približne 450 000 barelov ropy denne, čo je o niečo menej ako polovica jeho celkovej produkcie. To je množstvo nových ropy, ktoré zaplaví trhy. Podiel Venezuely na trhu v USA sa bude zvyšovať, a to v prospech saudských, mexických a irackých ropných spoločností.

Kríza vo Venezuele
4.8 (96.67%)6
.